ASB 2-RKMWV/LED A 3-224/15 M, M12 Micro splitter cordset, double-ended, M12 Duo male connector and two M8 female right angle conn with LED operation and function ind, self-locking threaded joint, black PUR halogen free mold cable, Lumberg Automation
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Description
M12 Connectors from Lumberg Automation have been used routinely for decades worldwide to connect sensors/actuators with control cabinets or I/O modules. Protected against dust and moisture and resistant to many oils and chemical substances, the connectors provide reliable, longlasting wiring solutions
Files to download:
Technical data
| Type | Splitter Cordset |
| Cable length | 15 m |
| Gender (first end) | Male |
| Design (first end) | M12Duo |
| Pins (first end) | 3 |
| Gender (second end) | 2 x Female |
| Operating voltage | 60 V |
| Rated current | 4 A |
| Cable style | PUR, halogen-free, black |
| Conductor size | 3 x 0,34mm2 |
All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.