GDMC 0009 JPT schwarz, Hirschmann GDMC Form A cable socket field attachable valve connector, not assembled, with central screw M 3 x 35 with central screw M 3 x 35 for juniorpower-timer contacts, without contacts, Hirschmann
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Description
When it comes to hydraulic, pneumatic and electro-magnetic actuators and sensors, a reliable valve connector solution with high protection against dust, water and vibrations is required. .
Files to download:
Technical data
| Type | Field attachable |
| Series indicator | GDM |
| Design (first end) | Type A, 90 angled, DIN |
| Pin (first end) | 2 + PE/ 3 + PE |
| Material | PA, black |
| Operating voltage | 250 V AC/DC |
| Cable diameter range | Ø 4,5 to 7 mm |
| Rated current | 12 A |
| Cable gland | PG9 |
All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.