GDML 2011 LED 24 HH, Type A EN 175301-803 (DIN 43650) / ISO 4400:Cable socket with electronic insert, Hirschmann
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Technical data
| Type | Field attachable |
| Series indicator | GDM |
| Design (first end) | Type A, 90 angled, DIN |
| Gender (first end) | Male |
| Pin (first end) | 2 + PE |
| Material | Standard, transparent/gray |
| Suppression | Protective diode for LED, red LED indicator |
| Operating voltage | 24 V DC |
| Cable diameter range | Ø 4,5 to 11 mm |
| Rated current | 8 A |
| Cable gland | PG11 |
All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.