G 30 KW 3 M 2m, Field Attachable, female, angled, pins: 3+PE, Central Screw, 230 V AC/DC, 6A, solder, Hirschmann
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Description
Where other connectors may find conditions too tight, the Hirschmann G/GO Series is right at home – and that’s why the rectangular connector with its compact dimensions plays a major role in the world of miniaturization..
Files to download:
Technical data
| Series indicator | G Series |
| Cable length | 2 m |
| Type | Cordset |
| Design | 90° angled, molded |
| Gender | Male |
| Pins | 4-pole (3 + PE) |
| Protective Earth | With earth conductor |
| Rated Current | 10 A |
| Operating Voltage | 230 V AC/DC |
All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.