OI98C477,optical sensor,infr 650-1800° 14rd/28lg, 8-36VDC,ana,Opt75:1,Sensor/ampilifier,8mKbl, IPF ELECTRONIC
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Description
8-36VDC,ana,Opt75:1,Sensor/Verst,8mKbl
Circuit diagram: Link
Colours: D: BN = (brown), WH = (white), GN = (green), YE = (yellow) Functions: A: L+, L-, L-, AL2, OUT-TC, OUT-mV/mA B: F1, F2, F3 C: L-, 3V, L-
Files to download:
Technical data
| version | contactless |
| dimensions | ø14mm |
| cable length of measuring head | 8m |
| IP system of protection | IP65 |
| type of analog output | 0 / 4 … 20 mA 0 … 5 / 10 V |
| measuring range | 650 - 1800°C |
| programmable via software | yes |
| small measuring spot | yes |
All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.