PC150/72V/48V-IP67, DC/DC converter with 48 V power output ,HIRCHMANN
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Description
Hirschmann offers a wide range of AC and DC power supplies.
Technical data
| mouting | Wall mounting |
| product | power supply |
| power supply | DC 50.4 - 154 V |
| temperature range | -40 ºC - 70 ºC |
| IP system of protection | IP 67 |
| approvals | cUL 60950-1 (pending)/EN 50155 |
| dimensions | 240 x 65 x 115 mm |
| output voltage | DC 48 V |
All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.