RKMWV 3-260/2 M, M8 kabel konfekcjonowany sensor/aktuator, jednostronnie zakończony, 3 polowy, żeńskie złącze kątowe z samoblokujące gwintowane i formowanym czarny PUR, Lumberg Automation
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Description
Lumberg Automation Eight-Pole M8 Actuator/ Sensor Connectors By launching a range of new eight-pole M8 actuator/sensor connectors under the Lumberg Automation brand, which impress with their high contact density and rugged design, Belden has set yet another milestone in the field of connection technology.
Files to download:
Technical data
| Type | Cordsets Single-Ended |
| Cable length | 2 m |
| Gender (first end) | Female |
| Design (first end) | M8, 90 angled, thread joint |
| Pins (first end) | 3 |
| Operating voltage | 60 V |
| Rated current | 4 A |
| Cable diameter range | Ø 3,5 to 5 mm |
| Thread | M8 x 0,5 |
| Cable style | PUR halogen-free, grey |
| Conductor size | 3 x 0,34 mm2 |
All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.