OR180303, Czujnik optyczny, refleksyjny M18x1/60dł,, czerwone światło, 10-30V DC, 100mA, Sn:4m/2m kabel, IPF ELECTRONIC
Cena regularna:
Cena (EUR): 143,98 €
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Czujniki optyczne działają bezstykowo. Wykrywają obiekty niezależne od ich cech (np. Kształt, kolor, struktura powierzchni, materiał). Podstawowa zasada działania opiera się na transmisji i odbiorze światła. Istnieją trzy różne wersje: 1. Czujnik wiązki składa się z dwóch oddzielnych urządzeń, jednego nadajnika i jednego odbiornika, które są wyrównane względem siebie. Jeżeli wiązka światła między dwoma urządzeniami zostanie przerwana, wyjście przełączające jest zintegrowane z odbiornikiem zmienia swój status. 2. W przypadku czujnika odblaskowego nadajnik i odbiornik znajdują się w jednym urządzeniu. Emitowana wiązka światła jest odbijana z powrotem do odbiornika przez odbłyśnik. Gdy tylko wiązka światła zostanie przerwana, wyjście przełączające zintegrowane w urządzeniu zmienia swój status. 3. Z rozproszonym czujnikiem odbicia nadajnik i odbiornik znajdują się w jednym urządzeniu. Emitowana wiązka światła jest odbijana przez obiekt, który ma zostać wykryty. Gdy odbiornik wykryje odbite światło, wyjście przełączające jest zintegrowane w urządzeniu, zmienia swój status..
Circuit diagram: Link
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Model | retro-refleksyjna bariera świetlna |
| Obudowa | gwintowana |
| Rozmiar gwintu | M18 |
| Skok gwintu | 1mm |
| Długość | 60mm |
| Materiał obudowy | mosiądz |
| Połączenie | kabel |
| Wyjście | PNP |
| Funkcje wyjściowe | tryb light-/dark-on |
| Obciążalność prądowa | 200mA |
| Typ napięcia | DC |
| Temperatura otoczenia | -25 - 55*C |
| Rodzaj wiązki światła | punkt |
| Procedura ustawiania | manualne nastawienie |
| filtr polaryzujący | tak |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.