OT150205, Czujnik optyczny, obudowa 15x30x30, 10-36V DC, 200mA, Sn:600, 2m kabel, IPF ELECTRONIC
Cena regularna:
Cena (EUR): 71,12 €
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Produkt wycofany z oferty.
Czujniki optyczne działają bezstykowo. Wykrywają obiekty niezależne od ich cech (np. Kształt, kolor, struktura powierzchni, materiał). Podstawowa zasada działania opiera się na transmisji i odbiorze światła. Istnieją trzy różne wersje: 1. Czujnik wiązki składa się z dwóch oddzielnych urządzeń, jednego nadajnika i jednego odbiornika, które są wyrównane względem siebie. Jeżeli wiązka światła między dwoma urządzeniami zostanie przerwana, wyjście przełączające jest zintegrowane z odbiornikiem zmienia swój status. 2. W przypadku czujnika odblaskowego nadajnik i odbiornik znajdują się w jednym urządzeniu. Emitowana wiązka światła jest odbijana z powrotem do odbiornika przez odbłyśnik. Gdy tylko wiązka światła zostanie przerwana, wyjście przełączające zintegrowane w urządzeniu zmienia swój status. 3. Z rozproszonym czujnikiem odbicia nadajnik i odbiornik znajdują się w jednym urządzeniu. Emitowana wiązka światła jest odbijana przez obiekt, który ma zostać wykryty. Gdy odbiornik wykryje odbite światło, wyjście przełączające jest zintegrowane w urządzeniu, zmienia swój status..
Circuit diagram: Link
Kolory: 1 = BN (brązowy), 3 = BU (niebieski), 4 = BK (czarny) Funkcje: 1 = L+, 3 = L-, 4 = PNP NC
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Model | rozpraszanego odbicia |
| Obudowa | prostopadłościenna |
| Wysokość-prostopadłościenne | 30mm |
| Szerokość-prostopadłościenne | 15mm |
| Długość | 30mm |
| Materiał obudowy | PBTP |
| Połączenie | kabel |
| Wyjście | PNP |
| Funkcje wyjściowe | ciemne przełączanie |
| Obciążalność prądowa | 200mA |
| Typ napięcia | DC |
| Temperatura otoczenia | -25 - 55*C |
| Rodzaj wiązki światła | punkt |
| Procedura ustawiania | manualne nastawienie |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.