PR430270, Czujnik laserowy,odbiciowy 14,8x43x32,5, 10-30V DC,100mA,Sn:10m,teach,M8-wtyczka 4p, IPF ELECTRONIC
Cena regularna:
Cena (EUR): 705,08 €
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Czujniki optyczne działają bezstykowo. Wykrywają obiekty niezależne od ich cech (np. Kształt, kolor, struktura powierzchni, materiał). Podstawowa zasada działania opiera się na transmisji i odbiorze światła. Istnieją trzy różne wersje: 1. Czujnik wiązki składa się z dwóch oddzielnych urządzeń, jednego nadajnika i jednego odbiornika, które są wyrównane względem siebie. Jeżeli wiązka światła między dwoma urządzeniami zostanie przerwana, wyjście przełączające jest zintegrowane z odbiornikiem zmienia swój status. 2. W przypadku czujnika odblaskowego nadajnik i odbiornik znajdują się w jednym urządzeniu. Emitowana wiązka światła jest odbijana z powrotem do odbiornika przez odbłyśnik. Gdy tylko wiązka światła zostanie przerwana, wyjście przełączające zintegrowane w urządzeniu zmienia swój status. 3. Z rozproszonym czujnikiem odbicia nadajnik i odbiornik znajdują się w jednym urządzeniu. Emitowana wiązka światła jest odbijana przez obiekt, który ma zostać wykryty. Gdy odbiornik wykryje odbite światło, wyjście przełączające jest zintegrowane w urządzeniu, zmienia swój status..
Circuit diagram: Link
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Model | retro-refleksyjna bariera świetlna |
| Klasa ochrony lasera | klasa 1 |
| Obudowa | prostopadłościenna |
| Wysokość-prostopadłościenne | 14.8mm |
| Szerokość-prostopadłościenne | 43mm |
| Długość | 32.5mm |
| Materiał obudowy | plastik |
| Połączenie | złącze M8 |
| Wyjście | PNP |
| Funkcje wyjściowe | jasne przełączanie |
| Obciążalność prądowa | 100mA |
| Typ napięcia | DC |
| Temperatura otoczenia | -10 - 50*C |
| Rodzaj wiązki światła | punkt |
| Procedura ustawiania | teach-in |
| filtr polaryzujący | tak |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.