PT490370, Czujnik laserowy,dyfuzyjny 13,4x48,2x40,teach,HGA, 12-28V DC,100mA,Sn:50-550,punkt,M8-wtyczka 4p, IPF ELECTRONIC
Cena regularna:
Cena (EUR): 512,66 €
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Produkt wycofany z oferty.
Czujniki optyczne działają bezstykowo. Wykrywają obiekty niezależne od ich cech (np. Kształt, kolor, struktura powierzchni, materiał). Podstawowa zasada działania opiera się na transmisji i odbiorze światła. Istnieją trzy różne wersje: 1. Czujnik wiązki składa się z dwóch oddzielnych urządzeń, jednego nadajnika i jednego odbiornika, które są wyrównane względem siebie. Jeżeli wiązka światła między dwoma urządzeniami zostanie przerwana, wyjście przełączające jest zintegrowane z odbiornikiem zmienia swój status. 2. W przypadku czujnika odblaskowego nadajnik i odbiornik znajdują się w jednym urządzeniu. Emitowana wiązka światła jest odbijana z powrotem do odbiornika przez odbłyśnik. Gdy tylko wiązka światła zostanie przerwana, wyjście przełączające zintegrowane w urządzeniu zmienia swój status. 3. Z rozproszonym czujnikiem odbicia nadajnik i odbiornik znajdują się w jednym urządzeniu. Emitowana wiązka światła jest odbijana przez obiekt, który ma zostać wykryty. Gdy odbiornik wykryje odbite światło, wyjście przełączające jest zintegrowane w urządzeniu, zmienia swój status..
Circuit diagram: Link
Kolory: 1 = BN (brązowy), 2 = WH (biały), 3 = BU (niebieski), 4 = BK (czarny) Funkcje: 1 = L+, 2 = teach-in, 3 = L-, 4 = PNP NO/NC
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Model | rozpraszanego odbicia |
| Obudowa | prostopadłościenna |
| Wysokość-prostopadłościenne | 48.2mm |
| Szerokość-prostopadłościenne | 13.4mm |
| Długość | 40mm |
| Materiał obudowy | aluminium |
| Połączenie | złącze M8 |
| Wyjście | PNP |
| Obciążalność prądowa | 100mA |
| Typ napięcia | DC |
| Temperatura otoczenia | 0 - 50*C |
| Rodzaj wiązki światła | punkt |
| Procedura ustawiania | teach-in |
| Triangulacja | tłumienie tła |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.